Historie zapisane w ciele

Historie zapisane w ciele

Audycje Body Talks są o tym, czego potrzebuje ciało, trochę inaczej niż tylko rozmowy. Dużo bardziej w swobodnej i bezpiecznej praktyce w domowym zaciszu, by oswoić się z ruchem, poszukać swojego wieczornego oddechu, odpuścić napięcia, zrzucić ciężar w rytmie najlepszej muzyki granej prosto z serca.

Audycje rozpoczynają się muzyką i zaproszeniem do medytacji w tańcu, bo taniec to medycyna – rozpuszczanie tego, co nazbieraliśmy przez dzień zabiegania. To odpuszczenie gonitwy przed wejściem w krainę snów.

To ruch zgodny z ludzką naturalną, cielesną potrzebą na bycie aktywnym zwierzęciem w swoim ciele.

Rozmawiam z w wyjątkowymi gośćmi o pracy z ciałem, uzdrawianiu, wychodzeniu z ciemności, o rezyliencji – zdolności do wspierania i odradzania siebie w warunkach kryzysu.

Czasem tematy są naprawdę mocne, ale zawsze towarzyszy im muzyka i taniec, dając szansę na rozluźnienie.

Czytam bajki dla dorosłych, opowieści wsparcia, treści karmiące, otwierające nasze pole na więcej doświadczeń.

Razem tworzymy przestrzeń wzmocnienia i kontaktu dla społeczności osób poszukującej dla siebie wzmocnienia w uwolnieniu od “muszę”, “należy”. Szukającej dojścia do tego, co w życiu – niezależnie od okoliczności, daje swobodę i wolność.

A to wszystko w Radiospacja – internetowym radiu o wolności bycia i wolności słuchania tego, co jest dla nas ważne.

Bo medytacja, uważny ruch, oderwanie się od myślowej zakrętki i bycie w teraźniejszości jest jak oddech.  Jest jak powrót do domu.  Jest szansą na poczucie siebie.  Zwróceniem uwagi na to, co się dzieje “dla mnie”, nie tylko wydarzeniami dnia. I każdy, kto choć raz próbował odpowiedzieć szczerze na pytanie: “jak się czujesz?” czuje tę różnicę, gdy kontaktuje się nie tylko ze strefą dziania się, lecz również czucia.  A to wymaga czasu, wymaga uwagi, wymaga nas dla nas.

Do zatańczenia w każdy poniedziałek wieczorem o 21.00!

Archiwum Audycji

02.08.2021

[mixcloud https://www.mixcloud.com/radiospacja/body-talks-x-anna-sierpowska-x-zosia-rzepecka-x-radiospacja-02-08-2021/ width=100% height=120 hide_cover=1 light=1 artwork=1]

Zapraszam na audycję by zatańczyć – dedykując ten czas Sobie, czas na odpuszczenie, zaproszenie muzyczno-taneczne, taka forma medytacji oraz do wspólnego porozmawiania o relacji i tantrze w opowieści Zosia Rzepecka i Dawid Arkadiusz Rzepecki. To piękna opowieść nasączona ciekawością i miłością do życia nauczycieli i terapeutów kreatorów ścieżki TantraLove.
… to bliskość stanowi fundament relacji. W bliskości odnajdujemy czułość i empatię oraz wynikające z niej wsparcie i niegasnące zaangażowanie. Bez komunikacji nie da się żyć, można żyć bez bliskości – ale co to za życie? W bliskości, w przestrzeni serca dzieje się alchemia miłości. Otwierają się głębokie pokłady tęsknoty, zaspokojenia i szczęścia lub nieszczęścia. Znacznie trudniej jest mówić o sferze bliskości niż o “rozumowej”, praktycznej komunikacji. Schodzimy z przestrzeni głowy do obszaru ciała, a nawet głębiej. Z koncepcji do żywych uczuć. / #zycieseksualnerodzicow
Zapraszam na wieczór złapania orientacji. Czas Wakacji i wędrówek. Inspiracji. Rozmów.
Piękna opowieść – Zapraszam


Osobiście bardzo potrzebuję tego czasu – czuję płynącą nadzieję, że można tak, że mamy prawo do czasu dla siebie.
W kontakcie z ciałem – to naprawdę szamańska podróż,
AHO!

19.07.2021

[mixcloud https://www.mixcloud.com/radiospacja/body-talks-x-anna-sierpowska-x-radiospacja-19-07-2021/ width=100% height=120 hide_cover=1 light=1 artwork=1]

Dziś tańczymy i przywołujemy Obrazy Swojego Ciała – Natalia Miedziak-Skonieczna ∙ fotografia zabierze nas w osobisty świat Kobiety i Twórczyni tych prawdziwych spotkań jakim świadkuje gdy robi zdjęcia. Opowieść o wrażliwości, o intymności i naturalności.
Jestem wielokrotnie poruszona, gdyż będzie to nasze prawdziwie, przyjacielskie spotkanie
potańczymy najpierw – bo jednak Ciało potrzebuje przestrzeni,
a potem posłuchamy Natalia Miedziak-Skonieczna ∙ fotografia i jej niezwykły projekt Ciałobrazy ∙ Bodyscapes moi goście to ludzie których znam – jednych bardziej osobiście innych zupełnie magicznie. i to właśnie zaproszenie do takiego wspólnego czasu i spotkania.
Osobiście bardzo potrzebuję tego czasu – czuję płynącą nadzieję, że można tak, że mamy prawo do czasu dla siebie.
W kontakcie z ciałem – to naprawdę szamańska podróż,
AHO!

14.06.2021

[mixcloud https://www.mixcloud.com/radiospacja/body-talks-x-anna-sierpowska-x-radiospacja-14-06-2021/ width=100% height=120 hide_cover=1 light=1 artwork=1]

Rozmowa i wspólny wieczór z Ewą Foley o miłości.
Zapowiem to spotkanie tak, jak Ewa sama mówi – dziś jest pierwszy dzień reszty Twego życia. Żyj jakby to by Twój ostatni dzień.
Nauczycielka, mentorka, liderka i dedykowana życiu charyzmatyczna propagatorka bycia w kontakcie ze świadomymi wyborami, jakie daje nam świat.
Początek będzie tańczący, a potem odtworzę wywiad, który powstał w ubiegły poniedziałek.
Warto być.
Potańczymy i porozmawiamy.
Taki to pomysł na tę audycję.

#bodytalks #radiospacja #nmovementismedicine #movementmedicineannasierpowska #wolność #lasnazawsze #przyszlosc #wolnosc #snienie #ewafoley #ewafolejszczescienaglowie #zakochajsiewzyciu

24.05.2021

[mixcloud https://www.mixcloud.com/radiospacja/body-talks-x-anna-sierpowska-x-radiospacja-24-05-2021/ width=100% height=120 hide_cover=1 light=1 artwork=1]

Ya’Acov jest utalentowanym uzdrowicielem, charyzmatycznym przywódcą i nauczycielem – „katalizatorem wysokiego napięcia”. Jego wieloletnia praca jest wskazówką dla współczesnego człowieka jak zrozumieć, objąć i wykorzystać moc Życia, którą możemy żyć z poczuciem większego celu i połączenia. Poprzez taniec i ceremonię trwałego połączenia z korzeniami naszych przodków, wszyscy możemy być uprawnionymi członkami globalnej społeczności. Yaacov wraz ze swoją żoną Medicine Woman – Susannah są twórcami Movement Medicine School i ścieżką ucieleśnionego współczesnego szamana, którą wielu z nas podąża. Jestem bardzo podekscytowana, mogąc powitać mojego nauczyciela i mentora w audycji radiowej Monday Body Talks na www.radiospacja.pl
Yaacov w swoim nowym projekcie mówi: „Wszyscy moglibyśmy być potężniejsi. Aby mieć wpływ na świat, musimy rozwinąć naszą osobistą moc. Musimy nauczyć się budować zdrowy związek z samą władzą.” Zapraszam na spotkanie z tym niezwykłym nauczycielem.


Ya’Acov is a gifted healer and the charismatic leader and teacher – “high voltage catalyser”. His work through the years is a guidance to understand, embrace and harness the power of Life which we all can live with the sense of greater purpose. Though the dance and ceremonies, sustainable connection with the roots of our ancestors we can all be a empowered members of the global community. Yaacov with his wife Medicine Woman – Susannah are creators of the Movement Medicine School and the path of embodied contemporary shamanic to follow for many of us. I’m super excited to welcome my teacher and mentor in Monday Body Talks radio broadcast at www.radiospacja.pl.
Yaacov, in his new project is saying “We could all be more powerful. To have impact in the world, we need to develop our personal power. We must learn to build a healthy relationship with power itself.”

21.04.2021

[mixcloud https://www.mixcloud.com/radiospacja/body-talks-x-anna-sierpowska-x-radiospacja-12-04-2021/ width=100% height=120 hide_cover=1 light=1 artwork=1]

Rozmowa z Paprodziadem / Włodek Dembowski, o RZECZACH NAJWAŻNIEJSZYCH.
Gość: przewodnik po lasach, artysta wielogłosowy, smok sceniczny w męskim ciele. Po krainach swoich prowadzi nas spacerem.
Łączymy się w spacerze do wolności, na bosaka, po lesie. Dbamy o ciało, ciałko i życie wokół.
Z takim przewodnikiem jak PAPRODZIAD to prawdziwie szamańska podróż. AHO!

PaprodziadŁąki ŁanDZIADY KAZIMIERSKIE

5.04.2021

[mixcloud https://www.mixcloud.com/radiospacja/body-talks-x-anna-sierpowska-x-radiospacja-05-04-2021/ width=100% height=120 hide_cover=1 light=1 artwork=1]

Zanurzamy się w głębię śnienia i marzenia, Natalia Miłuńska to przewodniczka po krainie śnienia, jako ścieżce samopoznania i twórczego życia.
Czy miałaś/miałeś ważny sen, który warto zrozumieć?
Czujesz, że Twoje sny są ważne, ale brak Ci do nich klucza?
Zapraszamy do rozmowy. Wspólna aktywacja – zatańczymy i będziemy zapraszać sen!
Łączymy się w śnie o Naszej Przyszłości. Z perspektywy pokoleń naszych prapraprawnuków będziemy oglądać siebie dziś.
To naprawdę szamańska podróż.
AHO!

www.szkolasnienia.pl www.miesiaczka.pl

29.03.2021

[mixcloud https://www.mixcloud.com/radiospacja/body-talks-x-anna-sierpowska-x-radiospacja-29-03-2021/ width=100% height=120 hide_cover=1 light=1 artwork=1]

Kontynuujemy temat Męska Rzecz i rozmawiamy o Czującym, a może też Czułym Męskim – z Wojciechem Eichelbergerem.
Jak zwykle zaczynamy porcją muzyki i ruchu dla żyjącego ciała – odżywiamy się w ruchu, spędzamy chwilę ze sobą, a potem wprowadzamy w ruch temat męskich spraw – zapraszamy głos Starszyzny – głos czującego i czułego Męskiego.

“Zbroję klatki piersiowej mężczyźni noszą dla ochrony serca, które jest energetycznie związane z tzw. wyższą uczuciowością – czyli z miłością, współczuciem, wdzięcznością, ale też z rozpaczą, tęsknotą i żalem. A tych uczuć męski etos nadal nie ceni, nie uwzględnia. Zgodnie z nim mężczyźni muszą potrafić zachowywać się tak, jakby byli „bez serca”. Powinni nie czuć bólu, być zdolni do nagłych rozstań z bliskimi, do walki i do zabijania. W tym etosie nie ma miejsca na płacz, czułość, żal”. W.E.

Jestem szczęśliwa, że łączymy się w rozmowie o Naszej Przyszłości. O pokoleniach naszych prapraprawnuków. I z tej perspektywy będziemy oglądać siebie dziś.
To naprawdę szamańska podróż. AHO!

www.wojciecheichelberger.pl

22.03.2021

[mixcloud https://www.mixcloud.com/radiospacja/body-talks-x-anna-sierpowska-x-radiospacja-23-03-2021/ width=100% height=120 hide_cover=1 light=1 artwork=1]

Dziś będzie inaczej – audycję poprowadzę zupełnie jakby nikt nie patrzył i wszyscy mieli ochotę tańczyć.
Bardzo mi tego brakuje. Potrzebuję wspólnie podziałać w przestrzeni większej niż mój wewnętrzny świat – choć ponoć to Cały Wszechświat :-)) Do tego Was również zapraszam: by poruszyć się, sięgnąć dla siebie po wsparcie, ukoić to, co potrzebuje ciepła i wsparcia, przemówić do siebie czułym głosem, objąć się uwagą i zaciekawić się co “tam w środku” woła, co to za głos nie pozwala Ci w nocy spać, albo dla odmiany wycina Cię ze zmęczenia.
Body Talks – zadbaj, bądź czuła/bądź czuły dla siebie, poruszaj się w kierunku czucia.

#bodytalks #radiospacja #tujestem

9.11.2020

[mixcloud https://www.mixcloud.com/radiospacja/body-talks-x-anna-sierpowska-x-radiospacja-09-11-2020/ width=100% height=120 hide_cover=1 light=1 artwork=1]

Od piątku płaczę – opłakuję – uwalniam.
Właśnie z tym będę z Wami i Martin Petrus – Breathwork
We wspólnym tańcu i oddechu.
“Gdy twoje serce jest autentycznie zdruzgotane, obnażone, złamane, kiedy nagle pojawia się w twoim brzuchu, klatce piersiowej czy gardle bardzo stare i głębokie poczucie wstydu, gdy czujesz się zagubiony, samotny i daleko od domu, gdy utraciłeś coś, co jest ci drogie, kiedy jesteś potwornie zraniony i potrzebujesz miłości oraz potwierdzenia, i rozmawiasz z jakąś duchową osobą, kimś, kto studiuje duchowość, z nauczycielem, uzdrowicielem, guru, z jakiegoś rodzaju „ekspertem”, a ta osoba mówi ci, że robisz z siebie ofiarę, że zatraciłeś się w ego, że do tej pory powinieneś już być odporny na ciosy i kopniaki od świata, że twoje wibracje są o wiele za niskie, że powinieneś natychmiast się „pozbierać”, „zostawić”, albo „uwolnić” swój ból, że „przyciągnąłeś” to wszystko przez błędne postępowanie, że jesteś słaby, mało rozwinięty, nieświadomy, że twoje cierpienie jest iluzją, nie jest rzeczywiste, że czysta świadomość nigdy nie cierpi, więc najwyraźniej utknąłeś w oddzielnym “ja”, to wtedy, proszę cię, przyjacielu, użyj tych bardzo szczególnych, oświeconych, magicznych, duchowych, uzdrawiających słów będących wyrazem ochrony oraz głębokiej miłości do samego siebie:
ODPIERDOL SIĘ, a potem po prostu idź w swoją stronę… “
Jeff Foster (www.lifewithoutacentre.com)
Natalia Miedziak-Skonieczna

2.11.2020

[mixcloud https://www.mixcloud.com/radiospacja/body-talks-x-anna-sierpowska-x-radiospacja-02-11-2020/ width=100% height=120 hide_cover=1 light=1 artwork=1]

Dziś ODDECH – weźmiemy wszyscy oddech – taki, który nas odpręży, trochę ukoi, da nam poczuć się Tu i Teraz – po co? Po to, aby żyć godnie w świecie pełnym przeciążeń, by odpuszczać to, czym już nie ma potrzeby się przejmować i zająć się życiem życia.
21:00 start – zapraszam ze swoimi ulubionymi setami muzycznymi do tańca (ruch, podrygiwanie, podskakiwanie, rozkładanie ramion, tupanie nogami – jak chcesz!) Robimy to, by powrócić do ciała, by ożyć i żyć życiem.
Zrobimy online sesję 21:45 radiokrąg – czyli rozmawiam z moimi gośćmi – dziś.
Martin Petrus – Breathwork
i oddychanie, będzie o przeżyciu w trudnych warunkach – Martin jest uczniem The Iceman (Wim Hof)
22:30 bodytalks opowieści – czytam opowiadanie lub coś, co ważne jest do przekazania (dziś będzie o miłości :-))
Zapraszam by do mnie dzwonić i pisać (priv) i na naszej grupie.